Paracord náramky prežitia

Paracord je šnúra vyrobená zo 100 % nylonu a má štandardne hrúbku 4 mm. V preklade znamená parašutistická šnúra a počas druhej svetovej vojny ju používali výsadkári ako padákové lano. Dnes sa používa nielen u bezpečnostných zložiek, ale aj u bežných ľudí na kreatívnu tvorbu. Jeho vnútro je zložené zo siedmych dvojitých nylonových priadzí. V prípade, že často chodíte do prírody je paracordová šnúra nenahraditeľným pomocníkom. Môžete si ju kúpiť vo forme paracordového lana, prívesku alebo náramku.

Využitie paracord náramku

Paracord náramky, nazývame tiež aj náramky prežitia, či survival náramky. Vyrobené sú z kvalitného nylonového vlákna. Nosia sa ako imidžový doplnok, ale po ich rozmotaní získate podľa typu náramku od 200 – 300 cm lanka. Na paracordovú šnúru môžete počas balenia do prírody zabudnúť, na paracord náramok nezabudnete, lebo ho nosíte stále so sebou. Paracord náramok využijete počas pobytu v prírode a môže vám byť nenahraditeľnou pomocou. Patrí do dôležitej výbavy outdoorových nadšencov, turistov a všetkých tých, ktorí veľa času trávia v prírode. Využijete ho na takú bežnú činnosť akou je priviazanie vecí na batoh, ktoré vám doňho nevošli. Zastúpi roztrhnutú šnúrku v topánkach, bez ktorej by túra nemohla pokračovať alebo v prípade uštipnutia hadom poslúži ako provizórne škrtidlo. Takto by sme mohli pokračovať ďalej, pretože paracord náramok pomôže pri mnohých nečakaných situáciách.
 

Ako vybrať paracord náramok

Paracord náramok by ste mali vyberať podľa toho, či sa skutočne jedná o naozajstný paracord a nie iba o jeho napodobeninu. My vám ponúkame kvalitné paracord náramky od známych outdoorových výrobcov, napríklad Cordell, Mil-Tec, O&T, či Pentagon. Pri výbere náramku sa zamerajte aj na jeho veľkosť, aby vám z ruky nepadal. Pri každej veľkosti máte vyobrazenú aj dĺžku paracordovej šnúry, z ktorej je náramok upletený, aby ste mali predstavu, akú dlhú šnúru získate v prípade potreby.


Paracord náramky si môžete vyberať z rôznych farieb, podľa vašej obľúbenej farby. Predsa len, jedná sa o imidžový náramok, ktorý bude zdobiť vašu ruku. Paracord náramky sa líšia aj zapínaním, a tak si ich môžete vybrať náramok s plastovým klipom alebo kovovou sponou. Máme aj náramky určené špeciálne pre príslušníkov hasičského zboru, doplnené o symbol hasičov alebo náramky určené pre vojenských zdravotníkov doplnené o symbol hviezdy života.