Paracord je preferovanou pomôckou na prežitie

550 Paracord, používaný v druhej svetovej vojne ako padáková šnúra pre výsadkárov výsadkovej pechoty Spojených štátov, má pôsobivú históriu. Rovnaké vlastnosti, vďaka ktorým je ideálny pre zavesenie padákov, ho robia skvelým aj pre mnoho ďalších vecí. Dnes stále rastie v popularite medzi survivalistami, preppermi, craftermi a každodenným použitím.


Prečo práve Paracord? 

Paracord je preferovanou šnúrou na prežitie, pretože má vysokú pevnosť v ťahu v porovnaní s jej malým priemerom. Vďaka tomu je ideálny na uloženie do pohotovostnej súpravy alebo do náramku s rýchlym nasadením. Naša parakordová a šoková šnúra je odolná voči hnilobe a UV vyblednutiu, čo znamená, že zostane pevná – a dobre vyzerá – aj v tých najťažších podmienkach!

Aký druh paracordu by som mal použiť?

Keď ľudia hovoria o parakorde, zvyčajne majú na mysli lano s hmotnosťou 550 libier, ktoré sa používa pri zavesení vojenských padákov, ale v skutočnosti existujú 4 rôzne „typy“ parakordov vojenskej kvality. Okrem nich máme niekoľko ďalších druhov paracordov, vrátane šokových/elastických šnúr a typov špeciálne na prežitie v divočine. Či už sa pripravujete na ďalšiu inváziu zombie alebo vyrábate fantastický domáci darček, máme pre vás kábel!

Porovnávacia tabuľka šnúry  

Viac podrobností o každom type šnúry nájdete pod porovnávacou tabuľkou, vrátane toho, ktoré spony a spony paracord náramkov fungujú najlepšie s jednotlivými druhmi.


550 Paracord

550 Paracord je naša najobľúbenejšia odroda, pretože ponúka skvelú rovnováhu medzi silou a flexibilitou. Má nespočetné využitie a je ideálny na výrobu náramkov, opravy odevov, výrobu obalov na rukoväte a na lov, rybárčenie a kempovanie.

Ponúkame štandardnú 550 a tiež Military Spec šnúru (šnúru, ktorá prešla prísnejším testovaním pevnosti a odolnosti).

Používa sa s: väčšinou našich plastových spôn, kovovými okovami, odlamovacími prackami, lankovými zámkami

    Certifikovaný nylonový paracord typu III
    550 lb. pevnosť v ťahu
    priemer 4 mm
    7 Vnútorných prameňov

Nano Paracord

Nano Paracord je naša najtenšia šnúra, no nemá núdzu o skvelé využitie. Jeho malá veľkosť znamená, že veľké množstvo je možné zbaliť do veľmi malého priestoru. Táto malá šnúrka sa dá použiť na výrobu menších náramkov a šperkov, ako aj v určitých núdzových situáciách, kde nie je potrebná vysoká pevnosť.

Použitie s: 3/8" prackami, 1/2" prackami

        Certifikovaný nylonový paracord typu I
        36 lb. pevnosť v ťahu
        priemer 0,75 mm
        0 Vnútorné pramene

Micro Paracord

Micro ide skvele samo o sebe alebo s našou šnúrou 550 pre trochu pridanej farby pre akékoľvek tkané vzory Paracord. Je to silná malá šnúra, ktorá má mnoho potenciálnych použití ako naša populárna šnúra 550. Naše obľúbené použitie pre Micro Paracord bolo pre náhrdelníky Paracord a čipkované náramky z kobry.

Použitie s: 3/8" prackami, 1/2" prackami

        Certifikovaný nylonový paracord typu I
        90-100 lb. pevnosť v ťahu
        priemer 1,18 mm
        0 Vnútorné pramene


95 Paracord

95 paracord patrí medzi našu 275 a Micro šnúru. Aj keď je hrubší ako mikrokord, má rovnakú pevnosť v ťahu. Má len jeden vnútorný prameň, čo z neho robí vysoko flexibilnú šnúrku. Táto tenká šnúra sa používa na nespočetné množstvo projektov, ako sú makramé, náramky, zvonkohry a mnoho ďalších tkacích projektov.

Použitie s: 3/8" prackami, 1/2" prackami, 5/8" prackami

        Certifikovaný nylonový paracord typu I
        100 lb. pevnosť v ťahu
        priemer 1,75 mm
        1 vnútorné vlákna

275 Paracord

275 paracord je jedinečný v tom, že je jedným z našich najpevnejších paracordov. Má 5 jadrových prameňov vo vnútri 2 mm puzdra a má asi 7" vyčnievanie. Táto tenká šnúrka je skvelá na výrobu a opravy. Zvlášť dobre funguje pre malé paracord projekty, ako sú detské náramky, kľúčenky a šnúrky na krk.

Použitie s: 3/8" prackami, 1/2" prackami, 5/8" prackami

        Certifikovaný nylonový paracord typu II
        275 lb. pevnosť v ťahu
        2 mm priemer
        5 vnútorných prameňov

325 Paracord

325 paracord je šťastné médium medzi mikro a tradičnou 550 šnúrou. Je ideálny pre projekty, kde potrebujete tenšiu šnúru, ale stále vyžadujete pevnosť a odolnosť, ako sú menšie náramky, šnúrky do topánok, opasky, kľúčenky, vodítka a iné remeselné projekty.

Používajte s: väčšinou našich plastových spôn, kovovými okovami, odlamovacími prackami

        Certifikovaný nylonový paracord typu II
        325 lb. pevnosť v ťahu
        2 mm priemer
        3 vnútorné vlákna


425 Paracord

425 paracord je výrazne tenší ako 550, a to aj napriek len milimetrovému rozdielu. Je to skvelé pre projekty, kde je 550 paracord príliš hrubý.

Používa sa s: väčšinou našich plastových spôn, kovovými okovami, odlamovacími prackami, lankovými zámkami

        Certifikovaný nylonový paracord typu II
        425 lb. pevnosť v ťahu
        3 mm priemer
        3 vnútorné vlákna

650 Paracord

Aj keď tento paraocord spadá medzi 550 a 760 v mene a priemere, jeho hmotnostné hodnotenie je trochu anomália. Ponúkame tri druhy 650:

Standard 650: Skvelé na vytváranie a pridávanie množstva do projektov. Nafúknuté vnútorné pramene sa nesplošťujú ako štandardný paracord.

                Nylon
                350 lb. pevnosť v ťahu
                priemer 4 mm
                4 nafúknuté výplňové pramene

Coreless 650: Tu kvôli populárnemu dopytu! Perfektná voľba pre väčšinu ovinovacích a tkacích projektov.

                Nylon
                Hrúbka 1,5 mm
                5 mm široký

750 Paracord

Väčší a lepší ako 550 paracord, 750 je najsilnejší dostupný taktický paracord. O niečo hrubší ako 550 paracord, 750 paracord je o 26 % pevnejší. Používa sa na nespočetné množstvo projektov, ako sú opasky, vodítka, núdzové situácie a projekty s vyššou záťažou.

Použitie s: 1/2" prackami, 5/8" prackami, 3/4" prackami, 1" prackami, niektorými zámkami na šnúrku

        Certifikovaný nylonový paracord typu IV
        750 lb. pevnosť v ťahu
        priemer 5 mm
        11 vnútorných prameňov


1/4 Para-Max kábel

Para-Max paracord je najväčší a najlepší paracord. Najsilnejší typ na trhu, je nevyhnutný pre akúkoľvek súpravu na núdzové prežitie. Skvelé na ťahanie, turistiku, poľovníctvo, hračky pre domáce zvieratá, ohlávky pre kone a vonkajšie projekty.

Použitie s: 1" prackami, niektorými 3/4" prackami

        Certifikovaný paracord typu IV
        Vonkajší plášť z 32 prameňov tkaného nylonu
        1200 lb. pevnosť v ťahu
        1/4" priemer
        3 vnútorné vlákna

5/16 Para-Max

Para-Max paracord je najväčší a najlepší paracord. Najsilnejší typ na trhu, je nevyhnutný pre akúkoľvek súpravu na núdzové prežitie. Skvelé na ťahanie, turistiku, poľovníctvo, hračky pre domáce zvieratá, ohlávky pre kone a vonkajšie projekty. 5/16 Para-Max je rovnako odolný ako 1/4 Para-Max, len o niečo hrubší.

Použitie s: 1" prackami

        Certifikovaný paracord typu IV
        Vonkajší plášť z 32 prameňov tkaného nylonu
        1200 lb. pevnosť v ťahu
        priemer 5/16
        6 vnútorných prameňov

Bojová šnúra

Najtvrdší paracord, tento kábel má pevnosť v ťahu 2650 lb. Menej pružná a menej flexibilná ako iné druhy, toto je jedna pevná šnúra! Každý vnútorný prameň má silu 340 lb!

        Nylon
        2650 lb. pevnosť v ťahu
        priemer 5,6 mm
        7 vnútorných prameňov, každý s pevnosťou v ťahu 350 lb


1/32” elastická šnúra

1/32” tlmiaci kábel je spoľahlivý, pevný a pružný. Používa sa na nespočetné množstvo projektov, ako sú DIY šperky, darčekové balenia, bytové dekorácie, náramky, vizitky, rezervácia šrotu, menovky a masky.

        Pletený rukáv
        Priemer 1/32".
        3 vnútorné vlákna

1/16” elastická šnúra

1/16” elastická šnúra je spoľahlivá, pevná a pružná. Používa sa na nespočetné množstvo projektov, ako sú DIY šperky, darčekové balenia, bytové dekorácie, náramky, vizitky, rezervácia šrotu, menovky a masky.

        Pletený rukáv
        Priemer 1/16".
        6 vnútorných prameňov

1/8” šoková šnúra

1/8” Shock Cord je vyrobený pre svoje elastické vlastnosti a integrálnu pevnosť pri predĺžení. Používa sa na nespočetné množstvo projektov, ako sú bungee popruhy, siete na náklad, hojdacie siete, zabezpečenie predmetov a prepravné boxy. Dá sa použiť aj ako elastické jadro pre tradičný paracord náramok, takže sa dá kĺzať po ruke bez použitia spony.

Použitie s: 3/8" prackami, 1/2" prackami, 5/8" prackami, lankovými zámkami

        Nylon
        100 lb. pevnosť v ťahu
        1/8" priemer
        12 vnútorných prameňov
        Absorbuje nárazy

1/4” šoková šnúra

1/4” Shock Cord je vyrobený pre svoje elastické vlastnosti a integrálnu pevnosť pri predĺžení. Používa sa na nespočetné množstvo projektov, ako sú bungee popruhy, siete na náklad, hojdacie siete, zabezpečenie predmetov a prepravné boxy.

        Nylon
        210 lb. pevnosť v ťahu
        1/4" priemer
        48 vnútorných prameňov
        Absorbuje nárazy