Podcast na tému „Moja prvá zbraň“

 


Snáď každý začínajúci strelec a čerstvý držiteľ zbrojného preukazu rieši klasickú dilemu – ako si má budúci strelec zvoliť svoju prvú zbraň tak, aby svoj výber neoľutoval. Je to náročná a komplexná téma, ktorá nemusí dať jednoznačnú odpoveď.

Veď jeden preferuje krátke zbrane, iný dlhé, ďalší zas potrebuje zbraň na športovú streľbu, iný na výkon povolania, alebo preferuje konrétnu značku a tak ďalej. Pre mnohých nováčikov – držiteľov zbrane boli inšpiráciou akčné filmy, v ktorých si napríklad tú-ktorú zbraň. Ale ako je to s ňou v realite? Má naozaj také vlastnosti a presnosť? Alebo je to len fikcia? Častokrát takéto a mnohé iné podobné otázky riešia súčasní začínajúci strelci okolo výberu novej zbrane.

A preto sme si do Streleckého podcastu pozvali hosťa, s ktorým sa pokúsime začínajúcim strelcom v tomto rozhodovacom procese trošku pomôcť, rozobrať tie najdôležitejšie aspekty problematiky a nasmerovať záujemcov tým najlepším možným spôsobom. Našim hosťom je Ľubomír Loh skúsený strelecký inštruktor a predajca zbraní a streleckého vybavenia.

Ako sme už uviedli, tento diel streleckého podcastu je určený predovšetkým pre všetkých začínajúcich strelcov, ktorý sa chcú trošku zorientovať a správne si vybrať svoju prvú zbraň tak, aby svoj výber po krátkom čase neoľutovali. Témou vás prevedie Matej Mervart alias SiFon.

Strelecký podcast je autorským projektom Slovenského zväzu vojakov v zálohe a športovo-branných aktivít – najväčšej športovo-brannej záujmovej organizácie na Slovensku, pripravovaným v spolupráci so Slovenským streleckým zväzom a združením Legis Telum.

Viac info na www.zalozaci.sk.